Що таке фіксація м'яча? Я от вже наслухався, що фіксація, це коли воротар підіймає руки до м'яча і всьо, фіксація. Гол Шеви у ворота Барселони головою у штрафному майданчику, коли він і воротар Барси стрибали. Він там із рук головою виніс, забив шикарний гол. Можна навести десятки епізодів, коли воротар йде із м'ячем, до нього підбігає форвард і вибиває м'яч із рук. Забиває гол. Таких моментів в історії футболу достатньо. Чому? Фіксація - зафіксувати м'яч двома руками і притиснути до тіла, або до землі. Тільки у цьому випадку м'яч є зафіксованим. Не однією. М'яч у повітрі не є притиснутим, зафіксованим. За нього йде боротьба. Якщо гравець перший на м'ячі, грає без фолу, то ми бачимо чисту гру.
Чітко видно, що Матвій Пономаренко на випереджає воротаря. Не грає йому в руки, не грає в голову, не грає рукою. Він випереджає Думчака без фолу. Забиває 10-й гол, продовжує серію. Зрівнює рахунок. Ініціатива у Динамо. Вирогідність другого голу вкрай велика, бо Карпати починають пливти.
І тут з'являється суддя VAR. Він знаходить правило, що була фіксація м'яча. Для нього стрибок до м'яча, коли руки заносяться - фіксація. І він кличе цього Панчішина і переконує того у тому, що це фіксація. Показує потрібний ракурс.
Далі ми бачимо, як він пояснює Буялському і Бабогло, що була чітка фіксація м'яча і після фіксації Пономаренко вибив. Але фіксації не було. Перший на м'ячі Матвій.
Я знову скажу, що ставлюсь до Карпат позитивно. Вважаю, що вони провели гарну гру. Можливо Динамо не награло на перемогу по кількості моментів до 80-ї хвилини. Але футбол триває 90+. Динамо точно не заслужило поразку. Забитий чистий гол. Матвій продовжив би свою серію. Це так важливо для гравця, для його становлення, для Збірної. Але судді у нас вбивають футбол і футболістів. Не несуть за це жодної відповідальності. Судді - закритий світ. Це стосується суддів не тільки у спорті. Вони недоторкані. І у цьому величезна проблема. Монзуль покриває своїх. Це люди з однієї закритої системи.
Дякую ЗСУ!!!
.png)
.png)
.png)
Шанси на бронзу Динамо зберігає завдяки Вересу. Хоча б якась позитивна новина. Шанси на чемпіонство відсутні. Шанси на срібло тільки теоретично можливі.
ВідповістиВидалитиВітаю, ViAne!
ВидалитиАбсолютно погоджуюсь з Вашим прогнозом.
Щодо матчу з "Карпатами": за XG ми не повинні були програти. На два голи не награли, але на один - із запасом.
Гол Пономаренка, вважаю, абсолютно легальний. Той епізод вже обсмакували з усіх боків, і переважна більшість експертів зазначили, що Домчак м'яч не контролював, а першим в цей м'яч зіграв саме Пономаренко.
Також дуже цікавий момент із першою жовтою карткою для Матвія. А саме, яка причина занесена в протокол матчу. Адже, якщо небезпечна гра проти голкіпера - то її не було. А якщо навідь емоційна реакція на скасований гол - то що буде, коли визнають помилку арбітра? Юристам "Динамо" вже зараз слід вивчати це питання, бо дискваліфікація на матч з МХ1925 буде дуже болісною.
Що ще кинулося у вічі: відсутність варіантів підсилення гри з лавки. Випустили навіть Буяльського, хоча, судячи з усього, тренерський штаб особливо на нього не розраховує. Та й взагалі було проведено лише 3 заміни.
На тепер найважливішим турніром лишається кубок, бо через нього можна напряму потрапити в групу Ліги Європи, а для чемпіона і це вже не гарантується.
З повагою, Parker.
Parker, вітаю!
ВидалитиЯ можу сказати коли у Динамо був такий форвард. Це був Клебер. Тільки бразилець був взагалі відірваним, як і Луіс Суарес. Пономаренко поки балансує. Але його здорова нахабність дає багато оптимізму.
Стосовно глибини лавки Динамо, то так все і є. Атакуючий потенціал страждає від того, що не вистачає гравців групи атаки. Гравці є. Глибини немає. І якщо подивитись зараз на дубль, то там важко знайти гравців групи атаки. При всьому моєму оптимізми. Є хороші гравці центру поля, як Люсін. Але флангові гравці - проблема. Бекерський не фражає. Андрейко - специфічний профайл. Не впевнений, що для гри Костюка він. Я взагалі наразі в дублі не бачу серед гравців основи, окрім Люсіна, гравця, який міг би заграти в основній обоймі. Лобко правда сильно прогресує в останніх матчах. Можливо він отримає шанс.
Але є 2009 і 2010 роки. Вони поки майже не грають за дубль. Там є цікаві футболісти. Та поки жоден із них у дублі про себе серйозно не заявив.
Вітаю, ViAne!
ВідповістиВидалитиЦе величезна проблема нашої селекції: ми ніколи не розглядаємо перспективу. У нас просто купа гравців, для яких не існує адекватної заміни. Особливо це стосується центру поля та нападу. Бражко, Шапаренко, Піхальонок, а ще, як виявляється, Ярмоленко, Редушко та Пономаренко.
Що, де і як роблять Михайленко, Яцик, Шола, Кабаєв, Герреро, Бленуце - мені не зрозуміло. Ну ОК, хтось травмований, але ж не всі одночасно?! Отак і виходить, що номінально гравці в заявці наявні, а грати нікому. І виходить, що кращими на полі є ветерани, які вже і бігати особливо не можуть - Ярмоленко, Буяльський та Піхальонок.
Та і до захисту питань багато: Біловар дає себе обіграти захиснику Бабогло, а Попов не грає з найнебезпечнішим форвардом Фаалом. Костюк хоч і розповідає, що вони там з тренерами на щось звертали увагу, та от або погано звертали, або гравці неуважно слухали.
З повагою, Parker.
Мірча Луческу помер. Не буду присвячувати йому окремий блог. Хай пробачить мене. Але напишу тут. Він помер на тренерській лавці. Віддав все життя і всього себе футболу. Дякую йому за все те, що він зробив для футболу, для Українського футболу і для Динамо. Спочивай із миром!!!
ВідповістиВидалитиУсім вітання!
ВидалитиХай Мірча Луческу спочиває з миром! Величезна та дуже гідна кар'єра. І не аби який слід в українському футболі. Єдиний еврокубок за часів незалежності "Шахтар" виграв саме під його орудою.
А в "Динамо" він привніс свіжий струмінь після низки "динамівських сердець" та без великих вливань відразу виграв усе в першому ж сезоні.
І, можливо, якби не повномасштабна війна, цей успішний шлях продовжувався!
Світла пам'ять фанату тренерського цеху, який пішов за обрій безпосередньо з тренерської лави своєї національної збірної!
З повагою, Parker.
Вітаю усіх! Да сумна новина, все ж Луческу був гідним тренером, любив казати що він крутіше за ВВЛ, таке собі твердження, може сказати пішов з життя як ВВЛ, на тренерському посту.
ВідповістиВидалитиРіццолі озвучив своє рішення по голу Матвія Пономаренка. Воно звучить так, що VAR не воинен був втручатися. І що гол забитий чисто. Побачимо тепер яким буде рішення по тим, хто скасував гол, показав жовту Матвію, чим призвів до дискваліфікації на наступну гру. Це ж закритий світ суддів. Наскільки дискваліфікують тепер суддів і чи взагалі повернуться вони в УПЛ? 14.04.26 буде зустріч власників клубів і Андрія Шевченка по питанням кваліфікації арбітрів VAR. Суддів оплачують клуби. І VAR оплачують клуби. Помилки накопичуються.
ВідповістиВидалитиІ якою є відповідь Монзуль? Вона призначає Деревінського спостерігачем за роботою VAR на матч Металіст 1925 - Динамо. Він буде на матчі в Житомирі. На матчі Динамо. І це після офіційного визнання УАФ його помилки, яка вплинула на результат. Монзуль робить це навмисно. Вона провокує всіх. І Деревинській не несе жодного покарання. Він працює далі.
ВідповістиВидалитиЯ думаю, що вирогідність зняття Монзуль після зустрічі Шевченка із власниками футбольних клубів вкрай висока. Легко помітити, що вона виконує чиєсь замовлення.
Усім вітання!
ВідповістиВидалитиХочу сказати кілька слів про "Шахтар" в контексті його перемоги над АЗ. З дуже високою вирогідністю команда Арди Турана потрапить у півфінал ЛК, де з не меншою вирогідністю зустрінеться з "Крістал Пелас".
І я не буду здивований, якщо гірники пройдуть англійців.
Але, власне, я про те, чого або скільки вартує такий успіх: цей успіх складається із запрошення нормального тренера (і тут я не буду ідеалізувати Турана - він далеко не топовий фахівець, а просто нормальний тренер, який отримав якісну освіту!); а другий компонент успіху - це придбання легіонерів (і тут теж зазначу, що вони не є чи не були зірками на момент покупки, але селекція "Шахтаря" знайшла усіх цих Алісонів, Невертонів, Педріньо Марлонів Гомесів) і зараз вони збільшують свою трансферну вартість, одночасно заробляють гроші для клуба за участь у високих стадіях єврокубків, заробляють рейтингові бали для України та для "Шахтаря" ну і, скоріш за все, виграють чемпіонат. І це усе під час війни.
У минулому сезоні, коли менеджмент гірників побачив невдалі виступи команди, вони почали шукати нового тренера, хоча Пушич виграв попередній сезон УПЛ, а також придбали взимку Алісона та Кауана Еліаса, розуміючи, що їм буде потрібна адаптація. А цього літа додалися ще Ізаке та Мейрелеш. І цього ресурсу вже вистачає для успішних виступів на двох фронтах. Ми ж мали пожертвувати єврокубками, аби виграти чемпіонат, і це при дуже невдалому сезоні від "Шахтаря".
А дехто нам розповідає про світле майбутнє десь, колись, там за обрієм.
Є така дуже класна фраза: "Поки ви будуєте плани на майбутнє, життя проходить повз вас прямо зараз".
Різниця у інвестиціях на сьогодні складає, скоріш за все, 12 очок в турнірній таблиці УПЛ та майже півфінал ЛК і наш виліт з основної сітки цього ж турніру без шансів.
Звісно, Ахметов є найбагатшою людиною України, і можна було б сказати, що гроші вирішують усе. Але нас випереджають ще й "ЛНЗ" та "Полісся".
З повагою, Parker.
Parker, вітаю!
ВидалитиЯ не буду применшувати заслуги шахти. Як і не хочеться говорити взагалі про Ахметова. Ні його людські якості, ні його історія... Все те, що відбувається зараз в Україні - виключно продукт діяльності Ахметова. Це він на Донбасі насаджував ненависть до Києва. Це він насаджував ненависть до Західної частини України. Це він розділив Україну на своїх із Донбасу і інших, не таких. Це він всі ці методички особисто схвалив і фінансував поглиблення ідей ненависті. Так вони собі породжували виборців. Саме Рінат під особисті гарантії не дав Альфі штурманути, як у Харкові, адмінсітрацію. Він дав їм час, дав можливість зайти силам із оркостану. І я не кажу про походження грошей, навіть зараз. У будь-якому випадку шахта - сєпарська структура. А Рінат Ахметов - справжній чорт.
Це все про історію. Свого часу він пообіцяв, що не буде ходити на футбол доти, допоки не повернеться на свій стадіон у Донецьк. Балабол.
Що стосуєтся матчу із АЗ, то так склалось. Рикошети, відскоки. Молодці бразильці, що реалізували такі відскоки. Але ніякої видатної гри не було і близько. А результат хороший. Бразильці грають достатньо хорошого рівня. І гроші за них заплатили великі. Хоча ну ніяк це не рівень Крістал Пелес. І близько. Розтопчуть. Це мій прогноз.
АЗ грав якісно, але на утримання. Контролювали гру до першої помилки. Самі винні. Їм тепер буде важко відігратись. Хоча я б не казав, що нереально.
Вітаю, ViAne!
ВидалитиЯ не став би применшувати заслуги "Шахтаря" у перемозі над АЗ. Перший гол - дуже майстерний удар Педріньо, ніякого рикошету. Другий гол - певна частка везіння присутня, але атака була дуже небезпечною. Третій гол - швидка контратака, там Траоре та Алісон могли завершувати.
А от у АЗ моментів було небагато.
З приводу Ахметова та його моральних якостей: я з цього приводу не маю жодних ілюзій і розумію його роль в подіях 2014 року. Але я не хочу забувати і роль ГМС, який вже після 2014 року продовжував розхитувати ситуацію у лавах ОПЗЖ. Та й капітали що Ахметова, що Суркісів з'явилися в один і той же час, і в один і той же спосіб.
Просто у Ріната на Донбасі практично не було конкурентів, на відміну від Києва, де Суркіси були одними із низки так званих бізнесменів.
З повагою, Parker.
Parker, доброго дня!
ВидалитиЯ б взагалі не порівнював походження капіталів. Капітал Ахметова - опг донецьке, це їх общак. Вбили першого власника шахти, хто його підірвав? І на його місце прийшов Рінат. Він отримав общак. І от цей общак із часом, із важелями Януковича, перетворився у те, що є зараз.
ГМС свій капітал створив не за рахунок общака. Просто вони опинились у правильному місці в правильний час. І наростили собі прихватизацією капітал. А потім це все розвинули.
Різне походження грошей, різний розвиток. Суркіси нікого в бетон не закатували. А опг донецьке тільки цим і займалось в 90-ті. Так і нарощували общак.
Щоб сказати про Донецьк, то я все заю із власного досвіду. Так вже сталось, що мені, корінному киянину, з 1999 року по 2004 рік довелось достатньо багато разів бувати у Донецьку. І спілкуватись із місцевим населенням. Я чув всі наративи, які в них закладали. Всю ненависть до Києва. Вже тоді я зрозумів наскільки їм промили мозок.
ВідповістиВидалити