пʼятниця, 26 червня 2026 р.

Шлях обходу ліміту на легіонерів знайшли)) Молодці всі!!!

 Австрія, Бельгія, Болгарія, Данія, Греція, Іспанія, Естонія, Латвія, Литва, Франція, Нідерланди, Німеччина… Як я і прогнозував, що шахта знайде як собі дотиснути можливість обійти ліміт на легіонерів. Вже із наступного сезону наявність громадянства країни ЄС дає можливість обходити ліміт на легіонерів. Є ж і бразильці, які мають громадянство ЄС, у шахти це Вінісіус Тобіас. Для Караваєва це не така вже і позитивна новина. І саме тому шахта почала пошуки гравців із ЄС на  позицію центрального захисника. Це зручна перспектива на найближчі і на далекі роки. Наш чемпіонат заповнять легіонерами із різних країн ЄС. Покажи паспорт і ми тебе візьмемо.


 Я знаю цю історію про те, що ліміт це непотрібна розкіш, яка робить клуби слабшими. Були і куди цікавіші ліміти, наприклад наявність у складі 2 гравців віком до 21 року. Таке було. Зараз мало хто про таке згадає. У чому задача ліміту? У тому, щоб клуби вкладали гроші у власну школу і виховували молодь, яка б мала можливість прогресувати. Ліміт завжди був направлений саме на виховання власної молоді. Тепер ми побачимо подальшу деградацію дитячого футболу в Україні. Так, багато хто і далі вкладатиме гроші у розвиток. Але шанси заграти у дорослому футболі суттєво зменшуються. І це все чергова робота УАФ, який працює над розвитком нашого футболу. Оце так наприймали рішень.

 Дякую ЗСУ!!!


1 коментар:

Parker сказав...

Вітаю, ViAne!
Переважна більшість легіонерів в Україні - це не гравці з паспортами ЄС. Це Латинська, Південна Америка та Африка.
Далеко не всі легіонери з паспортами ЄС помчать в Україну, адже в Євросоюзі вони теж не будуть вважатися легіонерами і, відповідно, їм простіше там знайти собі роботу. Україна зараз є воюючою країною, та ще й рейтинг чемпіонату не такий вже і привабливий.
"Динамо" таке рішення взагалі не зачіпає, у нас легіонерів не дуже багато. Хай наші молоді таланти доводять свою профпридатність не конкуруючи з вихованцями "Епіцентру", "Кудрівки", "Лівого берега", а з більш-менш кваліфікованими гравцями. Може це їм дозволить піднімати свій рівень?

Якщо переживати за те, що іноземці витиснуть українців зі складу, то грош ціна таким українцям! Візьмемо, наприклад, "Епіцентр", де другорядні іспанці виграли конкуренцію в українців. Якого ж тоді рівня ці українці? Витрачати постійно кошти на легіонерів не всі можуть собі дозволити, якщо винести за дужки "Шахтар".
От у нас є Пономаренко - дійсно, талановитий форвард, вже заграний за збірну. І хто має скласти йому конкуренцію, де взяти ще одного гравця високого рівня з українським паспортом? І це при тому, що академія "Динамо" все ж працює і продукує певних гравців. А що робити іншим клубам, де нема такої академії? Швидко її не побудувати і не розвинути, а конкуренція потрібна.

З повагою, Parker.