пʼятницю, 2 лютого 2018 р.

Прості швейцарські трансферні істини для Динамо.

Я хочу сьогодні розповісти про прості істини. Знаєте, я б дійсно не відмовився працювати для Динамо в відділі селекції. Однак, так як пропозицій не надходить, то значить мені треба ще багато над собою працювати. Працювати, щоб довести мою здатність обґрунтовано розповідати про прості істини. Футбол гра дуже проста. І коли розповідають про те, що в Динамо криза, що саме через це клуб вимушений купувати задешево, то я ж тут не сперечаюсь. Питання не в тому за скільки купувати. Питання лише в тому, кого купувати. Раніше Динамо випрацювали стратегію дорогих покупок. Коли купували таких гравців, як Ленс, Беланда, Мбокані, Драгович. Тут все досить просто. Ти береш 10 млн євро і купуєш якісного гравця. На той момент за такі гроші дійсно можна було придбати сильних гравців. Зараз ціни пішли вгору. І за такі гроші вже не придбаєш такої якості. Я розумію, що ми не можемо не те щоб дозволити собі шлях МанСіті і ПСЖ, а не можемо собі дозволити придбання вартісних гравців як раніше. Тому це шлях еволюції. Треба вчитись жити по новому. Жити по новому – вчитись купувати якісно і недорого. Це вміння вижимати максимум із своєї школи. Це новий шлях. Треба вчитись.

Якщо ми подивимось на епоху Валерія Лобановського, то легко побачимо, що він вмів будувати команду не за рахунок дорогих трансферів. Маестро вмів знаходити гравців. Він шукав у другій лізі, у першій, шукав навіть серед любителів. Скільки прекрасних гравців він знайшов і розкрив. Стосувалось це і легіонерів. Бо Горана Гавранчича і Флоріна Черната теж треба було знайти. Школа менеджменту від ВВЛ – вміння будувати команди за обмежених ресурсів. Помилки селекції – природньо. Бо не помиляється лише той, хто нічого не робить.
Я хочу просто поговорити про Швейцарію. Така собі маленька країна. І футбольні команди тут далеко не розкошують. Бюджети у клубів маленькі, зарплати не такі і великі. Та успіхи команд в трансферах заслуговують на увагу. Я хочу поговорити про ті команди, які близькі до нас. У них ми або купували гравців, або грали проти них із перемінним успіхом. Та після ігор залишався слід. Такий слід, що цієї зими ще один гравець із цієї країни міг переїхати в Київ. Все ж яка б криза у нас не була, а наш бюджет більший, наші зарплати вищі, наші амбіції, історія також значно вищі. Та рівень роботи швейцарських команд заслуговує на увагу і повагу. Це те, де ми повинні навчатись.
Одним із найгучніших трансферів цієї зими, я не буду брати топ рівень трансферів МанСіті, Арсенала, Барселони і Ліверпуля, став перехід гравця Базеля Мануеля Аканжи в Дортмунд. За грошима цей трансфер посів 13 місце серед усіх трансферів зими. 21,5 млн євро отримав Базель. Чи перший це такий трансфер для них? Рік тому був проданий Бріль Емболо, а перед ним Ель Нені, Дерліс Гонсалез, Моххамед Салах, Александр Драгович. Що спільного у цих трансферів? Це вміння вижимати максимум із своєї школи і вміння знаходити гравців.
Мануель Аканджи був придбаний влітку 2015 року за 700 тис у команди другої швейцарської ліги. У віці 20 років. Ель Нені був придбаний у команди єгипетської ліги, взятий вільним агентом у ті ж самі 20 років. Як і Мухамед Салах, якого взяли за 2,5, так значно дорожче, але у ті ж 20 років. Драговича і Гонсалєза взяли також за 1 млн і за 3 млн відповідно у ті ж самі 19-20 років. І вже через 2-3 роки, а Гонсалез через рік, були продані із величезним наваром. Ясно, що далеко не всі гравці, які в цей період були взяті за такими схемами, вистрелили. Це помилки селекції. Але, коли береш гравців за 700 тисяч, а продаєш за 21,5 вже через 2,5 роки – приклад, який варто наслідувати.
Можна було б сказати про те, що Базель йде унікальним шляхом, що в них працює геніальний селекціонер, який вміє так знаходити. Та от приклад Янг Бойз. Ця команди вчиться. Так, вона вчиться у Базеля. Я в цьому впевнений. Вони вчяться купувати гравців у скромніших швейцарських команд у віці 18-20 років, вчяться шукати таланти в молодіжних командах клубів із провідних чемпіонатів і на інших континентах. Вчяться максимально використовувати власну школу. Так, ця команда скромніша і має менший бюджет за Базель. Відповідно і результати в єврокубках скромніші. І трансфери не такі потужні. Але, ця команда працює від сласних можливостей. Саме тому в минулому році був проданий власний вихованець в Лейпциг, воротар Мвого, і на сьогодні найгучніший трансфер – Деніс Закарія в Мьонхенгладбах за 12 млн євро. Закарію ж взяли влітку 2015 року у віці 18 років за 700 тисяч в Серветті. Якщо подивитись на сьогоднішній склад, то легко побачити перспективу. Легко побачити те, в якому направленні працює команда. Головні активи, як на мене, - Кевін Мбабу, Касім Нуху, Джибриль Соу, Роджер Ассалє і Жан Нсаме. Вдалий виступ цих хлопців дозволив більшості отримати виклик в національні збірні саме цієї осені. Їх трансферна вартість зростає і вже є попит на гравців. Безумовно вони будуть досить вдало продані, можливо вже влітку.
Про інтерес Динамо до Касіма Нуху ми знаємо. Він дійсно мав місце. Чому трансфер не відбувся? За хлопця запросили 10 млн євро. Класична схема роботи. Коли нікому не відомий молодий, 20-ти річний, гравець другої команди Мальорки, 3 ліга Іспанії, потрапив на олівець селекціонерам Янг Бойз. Спочатку був рік оренди. І лише влітку 2017 гравець отримав повноцінний контракт. За скільки придбаний цей ганець? За копійки. За останні пів року трансферна вартість зросла в 4 рази. І зараз вже є пристойний попит на Нуху. Його ціна зростатиме. Не здивуюсь , якщо влітку трансферний рекорд буде побитий.
Це ж саме стосується і Кевіна Мбабу, якого у 21 взяли в оренду з другої команди Ньюкасла, а влітку 2017 підписали повноцінний контракт. Так само за копійки, так само трансферна вартість зросла в 4 рази. Так само на 22-х річного швейцарця є попит. І так само він буде проданий за хороші гроші.
Соу, Нсаме, Ассалє… Ціла плеяда гравців, які придбанні за відносно невеликі гроші у 19-22 роки. Це все справжня селекція. Так само в команді зараз поступово починають заграватись 19-ти річні Джордан Лотомба і Педро Тейшера. Їх знайшли у слабших швейцарських командах і придбали за копійки. Це стратегія розвитку.
Скажу чесно, що придбання Ротаня, Шабанова і Самбрано особисто в мене не викликає великих позитивних емоцій саме через те, що я не бачу стратегії розвитку. Ні, я розумію, що це готові гравці, кожен із своєю історією. Та 36, 26 і 28 років – такий вік, вік гравців, на яких вже не заробиш сильно. Особливо це стосується Ротаня і Самбрано. Бо Шабанова ще можна встигнути розкрутити і продати вигідно. Ще можна підняти його рівень і отримати перспективу. Вірогідності мало, але вона є.
Чому я не задоволений трансферною політикою Динамо? Саме через те, що бачу прості істини від Янг Бойз і Базеля, і десятків інших команд. Вони працюють активно, агресивно, шукають по всьому світу, шукають усюди. Вони знаходять молоді таланти, дійсно таланти за невеликі кошти, дають їм шанси і доводять до певного рівня. Доводять дуже швидко, за пів року, за рік. А другий рік вже працює на трансферну вартість. Гравці починають віддавати. Це глобальна стратегія розвитку команд, які ведуть боротьбу за чемпіонство, мають амбіції і хочуть заробляти, бо не мають серед власників арабських шейхів. Я не бачу роботи від Динамо, такої роботи. Це говорить про рівень селекції і відсутність стратегії розвитку. На сьогодні ми виключно намагаємось робити ставку на власну молодь, а от трансферні покупки не працюють на перспективу, на фінансовий профіт, на зростання дохідності. Треба не соромитись і вчитись.

Дякую за увагу!

13 коментарів:

Стас сказав...

То,что шатания в разные стороны это понятно давно.Есть деньги - одно направление,нет - совсем другое.Потом опять же череде транеров,один тренер взаимоисключает ту работу, что провёл в клубе его предшественник.Нужно держаться одного направления а не гнаться за сиюминутными результатами.Отсюда вижу приглашения толкового медежмента всерьёз и на долго.На длинную как говорится.Н ведь по другому будет.А будет борьба за выход в ЛЧ и желательно с первого места ибо говорят там поднимут клубные расценки.орошо,но что делать если мы туда не попадём на прямую,а скорее всего так и будет.

ViAn сказав...

Стас, ми же розуміємо, що буде Хацкевич. І що ставка на власну молодь буде дуже активно. Доречи, вчора на зборах травму отримав Буяльский. Ту ж саму із голєностопом. Не знаю скільки він буде відновлюватись, але виглядало все дуже неприємно. Може просто поболить і пройде. Але тренування він залишив. Якщо ми залишимось без Буяльского, то фактично в команді залишаються на ЛЄ Шепелєв, Гармаш і Шапаренко. І так вибір не великий. Ще є Смирний, але він точно не буде основним зараз. Хіба що в запасі. А от придбання, які треба робити, то ми того ж Нуху умовного так само могли б взяти в Мальорки за 500 тисяч, а направо не Кендзьору за 2 млн у Лєха, а за 700 тисяч Мбабу. Всі ж бачили, що він дуже сильний гравець. Це все питання селекції. Вміння шукати і знаходити. Саме про це я написав.

Стас сказав...

ViAn,о Буяльском...То,что игрок в центр поля хороший нужен я говорю здесь не один год!Клуб решил сэкономить и обмануть сам себя? А на выходе выйдёт только лишь дороже.Всё равно в итоге купят туда игрока.Вот увидишь.)))

Кто-то сказав...

А вот я не понимаю почему Алибекова не взяли и как раз на место буяльского.?
Чем он хуже смирного мне вообще не понятно, как и то, каким образом можно адекватно оценить молодого игрока, ставив его на не родную позицию, пусть даже он и играл ранее на ней. Чем Смирный на фланге лучше Леднева или Окриашвили??? Чем Алибеков защитник лучше и полезней Алибекова - опорника? Не понятно мне это все. А по покупкам и по отделу селекции я с Вианом согласен не на 100, а на 200%!!!! Тоже не могу понять это кумовство на всех должностях в клубе, ставящем перед собой реальные высокие задачи.
Всем доброе утро!

ViAn сказав...

Стас, цілком можливо, що все ж ставка на власну молодь дасть можливість не купувати. Бо ще є в дублі ціла група гравців. Ще є Булєца, який може стати дуже сильним гравцем. Не варто забувати про Андрієвського, який також повернеться влітку. На нього Хацкевич також розраховує. Я навіть допускаю, що саме через нього вирішили Ротаня взяти на 6 місяців, щоб не забивати цю позицію лєгом.

ViAn сказав...

Николай, я все же думаю, что Алибекову еще нужно время. Смирного взяли лишь по той причине, чтобы было два состава. Если бы Калитивнцев не трвамировался, то его бы не взяли. А по трансферной политике нужно меняться. Но, Хацкевич, судя по всему, всем доволен. Значит будем стучать дальше, надеюсь услышат.

Кто-то сказав...

Ну Калитвинцев для меня это вообще пройденный этап, плюс те Истории которые мне про него рассказывали люди, знающие его лично - ну мягко говоря рано паренёк деньги получил. И снова ж таки, не понимаю я чем Смирный лучше Леднева? Или чем Калитка 25 летний лучше Леднева 18/19 летнего? Пусть бы тренировался рядом с первой командой, он отличный футбол показывает в ю19. Булеца тоже не плохой парень, но по последней игре он передерживал мяч часто и давал в спину пас, может игра такая выпала, но мне кажется ему ещё нужно время, а вот Алибекова я б подпускал, как и Алексеева.
Безумно жду Попова в основе и Дубинчака. Попов это вообще для меня капитан будущий, давно с такой харизмой сумасшедшей игрока не видел в Динамо.
И кстати как ты считаешь где место Цыганкова? А то я не совсем согласен с вариантом Хацкевича.

ViAn сказав...

Циганков всю кар'єру грає на фланзі. Чи може він зіграти другим форвардом, може. Я думаю, що він хоча і грає на фланзі, але є у нього певна свобода дій в атаці. Чим він і користується.
Час Попова ще прийде. І прийде вже скоро.
По Ледньову. Безумовно він талановитий гравець. Чому його не беруть в першу команду? Беруть, але поступово. Він провів не дуже гарний серпень, вересень і жовтень 2017. А у листопаді суттєво додав і повернувся на рівень весни. Але, до нього є певні притензії. Він про них знає, працює над ними. Якщо виправить, то буде грати в першій команді. Якщо ні, то буде другий Мякушко.
Смирний дуже дисциплінований гравець, командий. Він вміє терпіти на полі, вміє тримати лінію. Смирний має гарний потенціал. Саме за те, що він витримує 90 хвилин роботи його і тримають в першій команді зараз. А його позиція всім відомо, він опорник. А Хацкевич знаходить йому місце на фланзі лише заради ігрової практики.

Кто-то сказав...

По Леднева понятно - ленивый мальчик значит? По Цыганков я имею в виду что он, как мне кажется, интересней и полезней и опасней справа смотрится, на месте Ярмолы, а не на левом фланге.

Кто-то сказав...

П.С. Кстати Мбокани конечно ещё тот фрукт, а менеджмент клуба на высоте, раз такое повеление спускает с рук. Ну не вернётся мне, что там травма снова...опять...на время сборов.
А Боаки вели действительно или нет, не в курсе парни? Есть по вашему мнению вероятность того, что подпишут форварда?

Parker сказав...

Привет всем!
По двум матчам второго сбора: весьма разочаровывает игра в обороне. При чем не только непосредственные защитники, но и защитные действия других игроков. Плюс, как мне показалось, имеет место некоторая расхлябанность, дескать, это же тренировка, пропустили и ничего страшного.
По Буачи (Буаки): подозреваю, что вполне могли рассматривать его приобретение, если бы вдруг этой зимой кто-то купил Мбокани.
Ну а история с приглашением молдавско-румынского очередного свободного агента говорит о том, что вкладывать нечего либо не хочется.

С уважением, Parker.

ViAn сказав...

Циганков безумовно може грати на обох флангах. Основний правий - дійсно так, але і зліва він виглядає досить переконливо. Якщо продадуть Гонсалєза, то лагоічно, що Вербівч буде зліва, а Циганков зправа.
Боакьє ясно, що ведуть і далі. Цілком можливо, що влітку ми його таки підпишемо.
А по молдодванину. В 20-21 рік він вважався одним із головних талантів в Молдові. Тому нормально подивитись на гравця, який може розкритись. Це хоч якась селекція.

Parker сказав...

Привет всем!
По итогам матча с ХЧФ: опять очень легко пропускаем и позволяем сопернику создавать моменты у наших ворот. В то же время весьма натужно что-либо создаем сами. Очень слабо выглядела команда в первом тайме - ни конструктива в атаке, ни строгости в обороне. После выхода Цыганкова и Мораеса стало чуть веселее.


С уважением, Parker.