понеділок, 26 жовтня 2020 р.

Динамо Ференцварош. За кого будете вболівати ви?

 

Цілком передбачливо я вирішив написати пару слів про Ференцварош. Всі бажаючі могли подивитись матч цієї команди проти Барселони. А ті, хто готувався особливо, могли побачити і останні матчі в чемпіонаті. Особисто я, ще не знаючи жеребкування, дивився матчі угорців проти Селтіку і Динамо Загреб. Тому склав для себе деяку картину по нашому майбутньому супернику. Для прикладу ж, безумовно, це легше робити саме по матчу проти Барси. Все ж це свіжий матч на такому рівні. Хоча Динамо – не Барселона. Та все ж все одно рівень індивідуальний майстерності гравців нашої Команди набагато вищий за рівень гравців Ференцварошу.


Саме так виглядає стартове розташування гравців на передматчевій схемі. Доволі класичні 4-3-3 з двома опорниками. Як ми пам’ятаємо, то Сергій Станіславович в Динамо грав в абсолютно іншій схеми. Ребров чемпіонського періоду грав також 4-3-3, але трикутник в центрі поля був повернути на 180 градусів. Це була схема спочатку із Сергієм Рибалкою, а потім із юним Володимиром Шепелєвим. Ми ж пам’ятаємо, що це була схема із плеймейкером на позиції опорного півзахисника. Потім був перехід на 3 центральних захисника в останні місяці роботи Станіславовича, бо він шукав шляхи подолання кризи в командній грі. У Ференцвароші він йде іншим шляхом. Ідейна еволюція зникла. Сьогоднішній Ребров грає у футбол далекий від того, що б ми хотіли бачити в Динамо. В центрі поля грають два потужних опорники-руйнівники. Головна задача – заважати грати супернику, жорсткий відбір. Випалювання своєї зони. По суті головна задача – відібрати і віддати пас на хід, бажано на фланг.


Перший скрін по суті показує суть футболу сучасного Ференцварошу. Це період початку матчу, коли гравці ще свіжі. Тому блок захисту стоїть більше ніж високо. Ми бачимо схему 4-4-1-1. Гравці стоять дуже вузько, компактно і здійснюють пресинг на лінії середини поля. Але вже тут чітко проглядається одна особливість цієї команди – гравець нападу за лінією м’яча. Мова про Токмак Нгуена. У схемах Реброва саме він є ключовим гравцем. Бо по суті громадянин Норвегії – гравець, якого оборона Ференцварошу приносить в жертву командним побудовам.


Наступні схеми покажуть принципи побудови позиційного захисту у середині першого тайму, коли команда вже не така свіжа. По суті ми бачимо класичні 6-3-1. 6 гравців у лінію. Так проти Барселони захищався Рубін, який так само розраховував на надзвичайно швидкого Домінгеша. Але у Рубіна гравці були все ж більш високого рівня, тому і результат там був здобутий. Плюс в тих матчах Рубін захищався 6-4, а не 6-3, як тут. Бо Сергій Станіславович вірить у чудо обрізки, вірить в свого надзвичайно швидкого форварда, в двох своїх флангових гравців, Ісаеля і Зубкова, що вони встигнуть втекти в атаку.


Цей скрін показує як завдяки геніальному пасу де Йонга і швидкості Фаті розбивається захист в 6 гравців в лінію. Бо 6 – дійсно здається міцно і надійно, але коли всі 6 тримають лінію. Чітко організована команда Реброва все ж не має гравців високого рівня, щоб виконати задачі тренера.


Вихід в атаку показаний на цих двох скрінах. Як ми вже знаємо, що Нгуен таки втік і заробив пенальті, а Піке отримав червону. Так, далеко не факт, що проти Динамо Ребров зіграє так само передбачливо. У внутрішньому чемпіонаті Нгуен грає 10, тобто під форвардом. І розганяє атаки з глибини. Тоді принципи гри інші, бо це гра першим номером. Так Ребров намагався грати із Загребом, хоча на довго угорців не вистачило. Із Селтіком була така сама гра від оборони.

Якщо ми візьмемо сьогоднішнього Реброва, то ми не побачимо тренера, який грає у тотальний футбол на контролі м’яча. Це буде стиль дуже схожий із стилем, який зараз награє Луческу в Динамо. Гра другим номером, насичення зон і швидкі атаки. Динамо не грає у такий глухий захист. Але гравці Ференцварошу набагато довше із цим тренером, тому комбінації і принципи куди краще напрацьовані. Плюс команда суттєво старша за Динамо. По суті наймолодший гравець – 24-х річний Зубков. А так це гравці 26-30 років. Зрілі, досвідчені бійці. Футбол куди жорсткіший, контактніший, агресивніший. І плюс ізюминка – динамівець Ребров проти ненависного для багатьох Луческу. Знайдуться такі товариші, серед вболівальників Динамо, які будуть глорити в цьому протистоянні проти Луческу. Що ж, тут кожному своє.

Дякую за увагу!

9 коментарів:

ViAn сказав...

Стартовий склад Динамо прогнозований у поточних обставинах. Склад Ференцвароша був суперечливим по 2 позицям. Вийшли більш орієнтовані на атаку гравці, я про правого захисника і бразильского опорника. Але це читалось.

ViAn сказав...

Хочеться подякувати Луческу за Белуце)) Хлопець наварив за ті 5 секунд, які перебував на полі)) Красавчік!

Стас сказав...

А у нас всё по прежнему!((( Вот так и усилились под ЛЧ! Силы прямо девать некуда!Говорил и буду говорить одним Луческу сыт не будешь.Под Луческу нужны сильные игроки.Но,руководство,видимо,думает по другому и Луческу считает волшебником.Зря считает.А ведь ошибки по сути те же что и при Лёсике в ЛЕ! Мы всё на Лёсика привыкли списывать...

hunter сказав...

Снова как и при предыдущих "физруках" играют только один тайм,просто нет у команды какого-то стержня,прочности

Parker сказав...

Привіт усім!
Прикро, але втратили шанс здобути дуже важливу перемогу. Особливо, з урахуванням рахунку першого тайму.
Не згоден, що аж така провина Белуце - проблеми почались після перерви, коли "Динамо" стало грати значно нижче і не так активно в атаці. Пропустивши перший гол, почали нервувати, що призвело до вилучення Сидорчука. А помилка Белуце - це лише епізод, який міг статися з ким завгодно.
Можливо, і це лише моє припущення, Луческу затягнув з замінами - виглядало, що центральна вісь потребувала свіжості, також запізно замінили Супрягу та Циганкова.
Звісно, що стратегічно результат непоганий, нічія на полі головного конкурента на вихід до Ліги Європи, однак, виходячи з подій першого тайму були сподівання на щось більше.

З повагою, Parker.

Виталий сказав...

Добрый вечер! Наблюдая который матч "Динамо", часто ловлю себя на мысли, что большая часть футболистов команды постоянно бьются об потолок своих возможностей. Они бы и хотели, но не могут, не знают как. Наблюдая за Супругой, понимаю, что это игрок который бегает впереди и все. Да, активный, да старательный, но и все. При всей молодости должна проскакивать искра, а ее нет. Нет инстинкта. У Цыганкова что-то старалось в голове.
Вопрос к ViAn, есть среди молодежи интересные атакующие игроки с "инстинктом" среди динамовской молодежи?
Спасибо.

Стас сказав...

Для большинства игроков сегодняшнего ДК эта игра их потолок!И выше не прыгнуть покуда не будет нормальных трансферов,но руководству ДК как-то на это....Ведь денег же заработали,правда?Потому вот эти самые белуцы мы будем видеть у себя якобы в качестве усиления и не более того.

Виталий сказав...

Сорри "сломалось".

Parker сказав...

Приветствую, Стас!
Будем реалистами, игроков, способных противостоять "Ювентусу" и "Барселоне" мы не купим от слова "Никогда".
Для выхода в группу ЛЧ и борьбы за плей-офф ЛигиЕвропы, как оказалось, достаточно и того материала, который у нас есть в наличии. И даже на нестыдное выступление в ЧУ на фоне "Шахтера".
Понятно, что хочется играть на равных с грандами, но для этого нужно потратить 50+ миллионов. Сейчас и у Суркисов финансовые трудности, и спонсоров типа Коломойского и Фирташа не предвидится.
Вменяемая цель на сезон - плей-офф Лиги Европы через группу ЛЧ и борьба за чемпионство. На большее мы и в лучшие времена претендовать не могли. Задачи мало-помалу выполняются, так зачем вбухивать десятки миллионов?!

С уважением, Parker.