вівторок, 22 грудня 2020 р.

Стратегії розвитку крізь призму трансферних пошуків. ч.1.

 

Всі вболівальники Динамо живуть надіями на те, що команда буде розвиватись, відроджуватись, ставати сильнішою. Кожна людина має свої погляди на розвиток і перспективи. Багато хто з нас не бачить ніяких перспектив при президенстві родини Суркісів. Наявність грошей і амбіцій абсолютно не гарантують те, що гроші раціонально використовуються і менеджмент в Клубі знаходиться на високому рівні. Навіть великі гроші не гарантують цього при менеджменті слабкого рівня. Менеджмент в Динамо – загадка. Вся структура керівництва надзвичайно заплутана. Цілком можливо, що це лише враження ззовні. Та все ж так влаштовані люди, що ми віримо у світле майбутнє. В цьому є суть людства. Тому і зараз прихід Луческу, яким би він не був суперечливим, для декого є символом змін і нових надій. Досвідчений тренер, який вміє вибудовувати структуру не тільки гри, а і координації в менеджменті.


З самого початку були одразу надії на різкі зміни. Вони не стались. По суті команду залишили лише Кадірі і Фран Соль. Булєца ніколи не був складовою Першої Команди. Повернулись Родрігес, Супряга, Тимчик і Лєднєв. Всі вони є в основній обоймі. Свій шанс отримав і скористався Ілля Забарний, частково скористався і Руслан Нещерет. Гіо Цитаішвілі шансом не скористався. Вихід в груповий етап ЛЧ – був період очікування трансферів. Прийшли Клейтон і Бєлуце. За ті місяці, які вони знаходяться в Команді, ми їх майже не бачили. Румун запам’ятався провальним виходом на заміну в Угорщині. Бразилець і далі набирає форму. Стратегія розвитку першої частини сезону – дати можливість проявити собі тим, хто був в обоймі. Не вводити в Динамо нових гравців. Логіка у цього рішення є.

Що буде цієї зими? Під кінець року Луческу почав все більше акцентувати увагу на обмеженому кадровому потенціалі. І що якщо йому не придбають сильних гравців, то раніше наступної осені не треба вимагати від нього результатів. Молоді потрібен час на навчання. Вже відомо, що на зустрічі між ІМСом і румуном була досягнута домовленість про підсилення. Як вона буде реалізовуватись? Це і є той шлях, яким піде Динамо. Придбання готових гравців буває різним. Готового гравця можна також брати на перспективу. Для прикладу можна взяти 2-х гравців. Це такий собі примітивний порівняльний аналіз. Придбання гравця в центральну зону на позицію опорного півзахисника. Нещодавно ми почули інформацію про те, що Сан Пауло не виплачує компенсацію по Че Че і Динамо може повернути бразильця. Гравець основної ротації бразильської команди. Я б сказав, що він грає на одній позиції з Шапаренко. І точно нічим не сильніший в свої 28 за 22-х річного Миколу. Гравець добротний. Але чи підсилить він Динамо? Ні. Габріель Меніно. 20-ти річний бразилець, про інтерес до якого від Динамо писали ще влітку. Молодий, агресивний гравець, який прогресує такими темпами, що отримав нещодавно виклик до першої збірної своєї країни. Ще молодий але вже із досвідом. Його прихід одразу підсилить гру Динамо в центральній зоні. Як при грі на оборону, так і при грі на атаку. Підсилить суттєво. Так, але тут і цінник стоїть куди вищий за Че Че. Стратегія розвитку має багато різних граней. Тому я наведу декілька трансферних варіантів.

Матеус Енріке

Типова історія по роботі з нікому невідомими гравцями. 2,5 роки тому Греміо бере нікому невідомого 20-ти річного гравця за 145 тисяч євро. За 1 рік доводить його до того, що він дебютує в складі першої збірної Бразилії. І є стабільним гравцем олімпійської збірної на сьогодні. Це є селекція. Взяти молодого хлопця і вивести на новий рівень, розкрити талант. Тепер за цього гравця треба віддати кругленьку суму. Це шлях придбання собі в склад готового і сильного гравця. Таким його зробили в Греміо за 2,5 роки. Зараз це один з найкращих гравців місцевого чемпіонату, який може заграти у більшості сильних команд Світу одразу. Технічний рівень, швидкість прийняття рішень, виконання, перший пас, вміння просувати м’яч як за рахунок швидкісних ривків, так і за рахунок розрізних пасів. Жорсткість при відборі. Величезний об’єм роботи. І вміння грати у високий пресинг, накривати, закривати зони. Так стратегія розвитку Динамо буде означати, що ми готові брати дорогих гравців у молодому віці, які одразу готові грати, суттєво підсилити Команду і на яких через 2-3 роки можна буде заробити ще більше.

Крістіан

20-ти річний бразилець Атлетико Паранаенсе. Це його перший сезон у дорослому футболі. 26 матчів за сезон, 4 з них в Копа Лібертадорес. Є забиті голи і в чемпіонаті і в кубку. Універсальний гравець, який може зіграти як опорника, так і центрального півзахисника. Мобільний, вибуховий, швидкісний, з поставленим ударом, пасом і якісним прийняттям рішень в обмеженому просторі. Молодий і талановитий гравець, який може стати гравцем достатньо високого рівня. І хоча це не гравець з юнацької команди, а вже основний у своїй команді, та це зразок стратегії розвитку, коли за відносно невеликі гроші, але це точно не буде так вже дешево, біля 4-5 млн, можна придбати гравця на виріст. Це не той варіант, щоб гравець одразу сходу підсилив команду. Потрібен період, мінімум півроку, коли буде період навчання, виходи здебільшого на заміни. Потім буде ще рік-два, коли гравець буде в основній обоймі прогресувати активно, мати більше часу. І тільки на третій сезон це буде гравець, який готовий до найвідповідальніших матчів. Це такий собі стандарт від Луческу по роботі з молодими бразильцями.

Рамірес

33-х річний гравець центра поля із світовим ім’ям. За спиною більше 50 матчів за збірну Бразилії, титули в Англії і Португалії, в тому числі і ЛЧ. Досвідчений гравець у тому віці, коли ще можна пограти 3-4 сезони на хорошому рівні. Зараз бразилець є вільним агентом. І тому це стратегія розвитку, коли в команду запрошують досвідчених гравців, які можуть допомогти у відповідальних, важких матчах здобувати результат. Передавати майстерність в іграх, в тренуваннях. Дядько для молодих гравців, як українців, так і бразильців. Високий рівень заробітної плати, але і авторитет. Така стратегія для розвитку у Луческу не спостерігалась раніше. Але все може бути вперше.

Це лише декілька прикладів. Насправді їх може бути більше. Про стратегії розвитку буду говорити і далі, в наступних трансферних матеріалах. Хочеться більше орієнтирів від Динамо. Бо поки ми маємо лише Клейтона. Яка це стратегія розвитку? Колишній талант, який з якихось причин не виправдав авансів. Є команди, які спеціалізуються на реанімації таких гравців. Луческу, доречи, як тренер також займається такою практикою. Це не основна стратегія, це лише частина загальної стратегії. Кого можна згадати? Хорвата чи бразильця Едуардо. Можливо, що Клейтон також стане подібним випадком. В будь-якому випадку ця зима буде показовим виміром стратегії розвитку, яку вибере Динамо.

Дякую за увагу!

19 коментарів:

Стас сказав...

Вуко говорит, что, якобы, будут 2-3 трансфера....Однако в нашем случае я бы не стал спешить и верить сказанному.Увидеть значит поверить! Только так.А за материал спасибо.

ViAn сказав...

Стас, це ж вже озвучили, що Луч прийшов за трьома, а йому пообіцяли двох точно, а по третьому як складеться. Тому побачимо хто ці двоє. Два - краще ніж ноль)).

Стас сказав...

Вроде пишут что Линкольна у нас не будет.Что-то мне подсказывает, что это неплохо.Если пообещали двух из трёх,то возможно эти двое недёшевы,а на третьего денег...Кто они,опорник и игрок на позицию Буяльского?Или фланговый атакующий игрок?А может и центр форвард?Интересно и то,кого отцепят и много ли их?

ViAn сказав...

Стас, я зроблю свій прогноз. Це бразильці. Один - гравець на позицію Шапаренко і Сидорчука. Універсал, який може закрити обидві позиції. І те ж саме по гравцю в групу атаки. Універсал, який грає як на фланзі, так і на позиції Буяльського. Для сучасної Бразилії - нормальне явище. Там зараз немає чистих опорників, а гравці групи атаки грають одночасно на всіх чотирьох позиціях. Дуже цікаве явище в їх футболі. І з кожним роком ситуауція поглиблюється.

Стас сказав...

А может один из них из Динамо Загреб? Или чел,что опрашивал Вуко просто шутил?)))Влюбом случае будет очень интересно посмотреть на ДК имени Луческу!Если конечно никто из клуба ему не будет в этом очень активно "помагать"!!!)))

ViAn сказав...

Стас, давай оглянемо ринки. Скажу так, що гравець рівня ЛЧ з Європи - мінімум 20 млн євро. Так, дійсно можна десь потрапити і вгадати, взяти вільного агента чи за 6 місяців до завершення контракту. Але якщо ми говоримо про гравця, який з листа одразу суттєво підсилить Динамо, якому 23-26 років, з досвідом гри у збірній своєї країни і в єврокубках. Це ж повинен буди харизматичний гравець, який проявив себе на такому рівні, то 20 - мінімальна ціна. Якщо ми гворимо про гравців 5-10 млн, то це безумовно добротні футболісти, але вони нічим не кращі за Буяльского чи Сидорчука. Вони теж коштують у цих рамках.
Якщо ж ми кажемо про Бразилію і Аргентину, то там можна знайти гравця 21-24 роки, вже з хорошим досвідом, бо там починають грати раніше, і рівнем для ЛЧ, але ще не погравшим в Європі за 10-15 млн. Так, потрібно вміти таку людину адаптувати до Європейського футболу. Це вміння і специфіка роботи Луческу. Він знає як це зробити. Тому ринок Латинської Америки куди привабливіший з точки зору співвідношення ціна - якість.

Стас сказав...

ViAn ,уж не хочешь ли ты сказать, что в Хорватии нельзя купить хорошего опорничка под ЛЧ за 15 лямов?!Ну,понятно что бразилы, аргентинцы чилийцы...Там есть где руку запустить и вытянуть возможного кролика...

ViAn сказав...

Стас, треба дивитись ринок. Візьмемо збірну Хорватії, всі гравці центру пізвахисту там грають за Реал, Челсі, Севілью, Інтер, Аталанту. Це все команди топового рівня. Сам розумієш, що за 15 ми звідти хорвата не витягнемо. В Динамо Загреб є дріян Адемі, капітан. 29 років. Однолітка Сидорчука і гравець його ж рівня. Інші в ротації - або молодь слабенька, або нічим не видатні гравці. Опорника непоганого рівня, я про Моро, взяла Динамо Москва влітку. Інші зараз не спостерігаються. І то Моро після хрестів вже не той, яким був у 19-20.
В інших командах є декілька цікавих 20-21 рік молодих гравця. Так - талановиті хлопці. Але вони далекі від того рівня готовності, щоб загарти в Динамо одразу, бо ще сирі. І гроші за них попросять зараз 4-5 млн. Забагато, як для їх рівня. І все це на виріст.

Кто-то сказав...

Этот Кристиан это конечно топ, будем ждать...

ViAn сказав...

Крістіану зараз стільки, скільки було Матеусу Енріке, коли його нікому не відомого взяли в Греміо за копійки, а потім довели до цінника у 20 млн. Це один з найдорожчих гравців зараз в їх Серії А. Тому він цілком може через рік вже мати цінник в 10-15 млн.
Можна подивтись на капітана португальського Фамалікана, який 1,5 роки тому був нікому невідомим гравцем. А зараз на нього величезний попит і цінник точно не менше 20 млн буде для бажаючих придбати.

Vitos сказав...

Вечер в хату! Я так понимаю до НГ Бес и Сиди всё наше усиление. Если кто и будет то после праздников. Хотя зная наших если новички будут после зборов и в ЛЕ не помощники...

Стас сказав...

Я не удивлюсь если вообще зимой ДК никого не подпишет!Или ещё хуже подпишет таких,что лучше вообще никого не подписывали бы!)))А те, кто нам действительно нужны...Они ж к нам не пойдут(с). ))))

ViAn сказав...

Готую ще один трансферний пост. На мою думку по достатньо реалістичному і цікавому напрямку. Динамо точно його розглядає. Ми вже говорили про те, що тиша - далеко не завжди так погано. Тиша може означати як абсолютну відсутність переговорів, так і їх хорошу активність при адекватних агентах.

Leonidas B сказав...

Дедлайн по усилению на последнюю половину сезона конец этого года, так что не долго ждать. Не забываем, что ещё игроку наверное карантин нужно пройти.

Стас сказав...

Leonidas B ,до конца этого года осталось четыре дня!)))Так что врятли они смогут...Если они вообще этого хотят.Правда есть вариант взять что-нибудь ненужное и потом незнамо куда его девать!)))Это как раз в самый раз.Это по нашему.

ViAn сказав...

Чому ви вирішили, що дедлайн 31.12.20? Відпустка у Динамо до 10.01.20. І тільки 15.01.20 Команда вирушає на перші збори в ОАЕ. Безумовно тренер має бажання отримати новачків до початку зборів. Зараз немає ніяких карантинів. Подивіться на всіх наших гравців. Вони ж відпочивають на Мальдівах, в Мексиці, в Ліссабоні, в Буковелі і Львові. Хтось, як Попов, через особисті проблеми, взагалі з залу не вилазить. Але більшість контактує із сотнями людей в аеропортах, вокзалах, барах, нічних клубах... Негативний тест - зараз єдиний допуск до загальної групи.
Часу ще більш ніж достатньо на транфери. До 10.01.20 так точно. Трансферне вікно взагалі ще не відкрито.

Стас сказав...

Народ песочит Циганыка за то что Луческу в разговоре с ним сказал о том что его как главного тренера устраивает нынешний состав ДК!)))И якоы есть предметный интерес к игроку центральной зоны что способен нас усилить! По разному к такой инфе можно относиться,но вот в то,что агенты работающие с клубом ДК предлагают тех футболистов что Луча никак не устраивают...В это я поверить действительно готов!Ибо поиски по мусорках это наш путь!(((

Oleksii сказав...

Циганик це рівень Бурбаса, інфи немає, лише здогадки

ViAn сказав...

Безумовно вони всі немають доступу до кабінету Луческу. І дізнають про фініш переговорів раніше ніж ми, але не на тиждень. Вони дізнаються вже коли гравець буде летіти в Київ, або проходити медогляд. І ніяк не раніше.